امروز سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸

انجمن نابینایان و کم بینایان شهرستان بانه

خواندنی ها ، خبرها و رویدادهای انجمن

  • آیا می دانستید ، نابینایان و کم بینایان می توانند در کسب علم و دانش افتخار آفرین باشند؟!!

  • آیا می دانستید ، نابینایان و کم بینایان می توانند در ورزش افتخار آفرین باشند؟

  • آیا می دانید : عینک‌‌های آفتابی غیر استاندارد باعث سوزش چشم می‌شود ؟

نوشته شده توسط روابط عمومی در تاریخ ۳۰ تیر ۱۳۹۲ ، ساعت ۱۵:۲۰

      در سال ۱۳۷۸ با مساعدت وزارت علوم در کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران دفتری به منظور اطلاع رسانی؛ ویژه نابینایان راه اندازی شد .متعاقباً در اردیبهشت ماه ۱۳۸۷ به منظور ارائه خدمات جامع به این عزیزان دفتر امور نابینایان و کم بینایان در امور دانشجویی دانشگاه تهران افتتاح شد.
در حال حاضر علاوه بر کتابخانه مرکزی در دانشکده های ادبیات و علوم انسانی، حقوق و علوم سیاسی، علوم اجتماعی، روانشناسی و علوم تربیتی و الهیات و معارف اسلامی که بیشترین دانشجویان نابینا و کم بینا در آنجا مشغول به تحصیل می باشند، مکان های ویژه ای وجود دارد که این عزیزان می توانند از امکانات مستقر در آن استفاده نمایند.

Capture

لازم به ذکر است توجه ویژه دانشگاه تهران به دانشجویان نابینا و کم بینا از یک سو، تلاش و پیگیری مستمر این عزیزان در مورد مسایل خود از سوی دیگر؛ موجب تاسیس این دفتر گردید. بررسی ها و مطالعات انجام شده از طریق مصاحبه با دانشجویان نابینا و کم بینا نشان داد که در امر آموزش و تحقیق و پژوهش این دانشجویان در دانشگاه تهران نواقصی وجود دارد که بخشی از آن با در اختیار گذاردن وسایل کمک آموزشی و برقراری امکانات رفاهی قابل حل می باشد. لذا اداره کل امور دانشجویی دانشگاه تهران با تهیه برخی از وسایل کمک آموزشی و تجهیز دفاتر مزبور و برگزاری جلسات و ارتباط با انجمن های مختلف نابینایان و معلولین، معاونت محترم توانبخشی بهزیستی استان تهران، دفتر توانبخشی اجتماعی و مراقبتی بهزیستی استان تهران، کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد، مؤسسه خیریه ریحانه و خانه نور ایران تلاش نموده است تا مؤثرترین قدم ها را در جهت پیشرفت همه جانبه عزیزان نابینا و کم بینا بردارد و در همین راستا با نگرشی کلان در سطح کشور اقدام به طرح راه اندازی پایگاه اطلاعات علمی نابینایان اقدام نموده است.
امید است با توکل بر خداوند متعال و همفکری و یاری تمامی اقشار علمی کشور تلاش های این اداره کل روشنی بخش راه پر تلاش دانشجویان عزیز نابینا و کم بینا در سراسر میهن اسلامی باشد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب ها : ،