امروز سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸

انجمن نابینایان و کم بینایان شهرستان بانه

خواندنی ها ، خبرها و رویدادهای انجمن

  • آیا می دانستید ، نابینایان و کم بینایان می توانند در کسب علم و دانش افتخار آفرین باشند؟!!

  • آیا می دانستید ، نابینایان و کم بینایان می توانند در ورزش افتخار آفرین باشند؟

  • آیا می دانید : عینک‌‌های آفتابی غیر استاندارد باعث سوزش چشم می‌شود ؟

نوشته شده توسط روابط عمومی در تاریخ ۱۶ دی ۱۳۹۶ ، ساعت ۱۴:۵۲

: شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶

نابینایان کردستان در رشته های ورزشی سرآمد کشور هستند
مدیر کل ورزش و جوانان استان کردستان:
نابینایان کردستان در رشته های ورزشی سرآمد کشور هستند
سنندج (پانا) – مدیر کل ورزش و جوانان استان کردستان با بیان اینکه نابینایان کردستان در رشته های ورزشی سرآمد کشور هستند گفت امیدوارم ورزشکاران نابینای کردستانی در تمام رشته های ورزشی مورد توجه قرار گیرند.

حامد جولایی مدیر کل ورزش و جوانان استان کردستان در مجمع سالیانه هیات نابینایان و کم بینایان استان کردستان که در اداره کل ورزش و جوانان استان برگزار شد، گفت: ورزشکاران حاضر در هیات نابینایان در استان کردستان تلاش بسیاری را در بخش های مختلف انجام می دهند.
مدیر کل ورزش و جوانان استان کردستان اظهار داشت: ۱۳۰ نفر ورزشکار سازمان یافته در استان وجود دارد که در رشته های شنا، گلبال و دوومیدانی فعالیت دارند.
وی با بیان اینکه نابینایان کردستان در رشته های ورزشی سرآمد کشور هستند، افزود: امید است استان کردستان در ورزش نابینایان در دیگر رشته های ورزشی دیگر نیز مورد توجه قرار گیرند.
جولایی با بیان اینکه این افراد حق دارند که سالن ورزشی در اختیار داشته باشند، گفت: سرانه ورزشی استان در حوزه زیر ساختی ۳.۲ صدم متر مربع است و کم بودن این مهم دامن گیر استان و شهرستان ها شده است.
مدیر کل ورزش و جوانان استان کردستان با بیان اینکه امید است در هر شهرستان یک سالن ورزشی در اختیار ورزشکاران این هیات قرار دهیم، افزود: زمین سالن گلبال مخصوص این قشر دارای ویژگی هایی است و مانند دیگر زمین های ورزشی نیست و پارکت مخصوص می خواهد.
وی با بیان اینکه سقز و مریوان سالن ورزشی با داشتن پارکت را دارد، گفت: قروه در حال راه اندازی است و در شهرستان کامیاران نیز در یک طول یک ماه آینده یکی از بهترین سالن های آن افتتاح خواهد شد.
جولایی گفت: هیات نابینایان استان در چند ماه حضور خود فعالیت های بسیار خوبی را انجام داده است و در تمامی مسابقات با هر شرایطی حضور پیدا کرده است.
حامد جولائی اظهار داشت، این رشته ورزشی فردی دلسوز می خواهد و باتغییرات به عمل آمده اخیر در هیأت ورزش های نابینایان و کم بینایان استان توسعه بخش قهرمانی و همگانی را به همراه داشته است.
وی خواستار میزبانی مسابقات مختلف شد و گفت: استان کردستان شرایط میزبانی مسابقات مختلف کشوری و بین المللی را دارد و از فدراسیون تقاضامند هستیم برای میزبانی مسابقات روی استان کردستان حساب کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *