امروز سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸

انجمن نابینایان و کم بینایان شهرستان بانه

خواندنی ها ، خبرها و رویدادهای انجمن

  • آیا می دانستید ، نابینایان و کم بینایان می توانند در کسب علم و دانش افتخار آفرین باشند؟!!

  • آیا می دانستید ، نابینایان و کم بینایان می توانند در ورزش افتخار آفرین باشند؟

  • آیا می دانید : عینک‌‌های آفتابی غیر استاندارد باعث سوزش چشم می‌شود ؟

نوشته شده توسط روابط عمومی در تاریخ ۴ دی ۱۳۹۶ ، ساعت ۰۰:۱۳

می خواهم کوتاه بگویم!!!

:white_check_mark:تنها چیزی که برای رسیدن بە پیروزی بد است ، این است که مردان و زنان نخبه و روشنفکر هیچ کاری نکنند. و سکوت را انتخاب کنند.

:diamond_shape_with_a_dot_inside:مردم باید بر این اصل استوار باشند که اجرا و دفاع از قوانین پاسداری ابدی از ازادی است و سرپیچی از قوانین مطمئن ترین راه برای رسیدن به ناهنجاری ، استبداد و …… است.

:large_orange_diamond:نقض قوانین در بین مسوولین و نمایندگان امری بوده کاملا مشهود ، و از روی غیر تخصصی بودن این افراد در حوزه کاری بوده و مشکل دیگر که می توان به عنوان اصلی ترین مشکل بدان اشاره کرد ، می تواند این مهم باشد ، که هیچ گاه از متخصصین و افراد نخبه برای پیشرفت جامعه مشاوره نگرفته اند و همواره نظر نخبگان و صاحب نظران را تهدیدی جدی برای حفظ جایگاه خود دانسته اند.

:large_orange_diamond:و هرگاه صدائی بلند به گوششان رسید سعی در خفه کردن صدا را داشتند.

:large_orange_diamond:چون دچار توهم بودند ، توهمی همراه با سیاست پوپولیستی و اگاهیهای کاذب.

:large_orange_diamond:شرکت در انتخابات یکی از وظائف مهم شهروندی است ، که در جوامع به اسم حقوق سیاسی شهروندان از ان اسم برده می شود.

:large_orange_diamond:اما دفاع از حقوق مدنی افراد جامعه وظیفه دولت و نمایندگان منتخب مردم بوده و خواهد بود.

:large_orange_diamond:اما انچه که ما شاهد ان هستیم متاسفانه نمایندگان نه تنها از حقوق مدنی سایر اقشار دفاع نکردند ، بلکه بیشتر موارد قانون و حقوق مدنی و طبیعی مردم را به نفع عده ای نقض و عده ای را در انزوا و بی بهرگی از امکانات قرار دادند.

:large_orange_diamond:امید است کسانی که به عنوان نماینده قدم در این راه می گذاشتە اند (اعم از سازمانهای مردم نهاد ، دولت و نمایندگان مجلس ) بتوانند اصل مهم حقوق شهروندی و حقوق اساسی و حقوق بشری را در نظر گرفته و از کرامت انسانی جامعه معلولان دفاع کنند .

:large_orange_diamond:امیدوار هستیم که سخنان و ایراداتی که امروز از سوی برخی از نمایندگان مردم و دولت در خانه ملت در راستای حقوق افراد دارای معلولیت مطرح شد را باری دیگر مشاهده نکنیم .

:large_orange_diamond:پاسداری از کرامت انسانی وظیفه دولت است که متاسفانه با بکار بردن ( بار مالی برای دولت )هر روز بیشتر از دیروز انسانیت را در کما فرو خواهد برد .

یادگار مجیدی فعال حقوق افراد دارای معلولیت
@birsanngo

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *