امروز سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸

انجمن نابینایان و کم بینایان شهرستان بانه

خواندنی ها ، خبرها و رویدادهای انجمن

  • آیا می دانستید ، نابینایان و کم بینایان می توانند در کسب علم و دانش افتخار آفرین باشند؟!!

  • آیا می دانستید ، نابینایان و کم بینایان می توانند در ورزش افتخار آفرین باشند؟

  • آیا می دانید : عینک‌‌های آفتابی غیر استاندارد باعث سوزش چشم می‌شود ؟

نوشته شده توسط روابط عمومی در تاریخ ۷ شهر ۱۳۹۵ ، ساعت ۱۷:۴۲

سومین جشنواره موسیقی نابینایان و کم بینایان با عنوان “صدای سپیده” با معرفی بهترین آثار در شهرستان بانه به کار خود پایان داد.
به گزارش روابط عمومی انجمن نابینایان و کم بینایان شهرستان بانه ؛ سومین جشنواره فرهنگی و هنری نابینایان و کم بینایان کشور با عنوان “صدای سپیده” .”
با همکاری شهرداری ، شورای اسلامی شهر ،
فرمانداری ، بهزیستی،  اداره ارشاد اسلامی و خیرین شهرستان بانه، با حضور جمع زیادی از نابینایان و کم بینایان کشور طی دو روز متوالی سوم و چهارم شهریور ماه برگزار شد و با معرفی بهترین آثاری موسیقی در هر بخش به کار خود پایان داد.

آیین اختتامیه‌ی جشنواره‌ی موسیقی نابینایان و کم‌بینایان کشور در بانه، پنجشنبه شب در سالن اداره ارشاد اسلامی این شهرستان و با استقبال قابل توجه علاقه مندان نابینا و جمعی از مردم شهرستان بانه، برگزار شد. هیئت داوران این جشنواره، متشکل از آقایان محمدرضا لکا، اصغر سیف الهی و استاد صدیق تعریف، پس از بازبینی اجرای شرکت کنندگان و در پی شور چندین ساعته، افراد و گروه‌های زیر را در بخش‌های مختلف، به عنوان برگزیده‌ی این جشنواره‌ی دو روزه اعلام کردند:
در بخش موسیقی سنتی در قسمت ساز ردیفی، ابوذر سمیعی، نوازنده‌ی سه تار از شهرستان قروه؛
در همین بخش، در قسمت آواز، هیئت داوران، ضمن تقدیر از محمد هادی فیض بخش از تهران، هیچ یک از شرکت کنندگان را حائز امتیازات لازم برای انتخاب به عنوان خواننده‌ی برتر تشخیص نداد.
در نوازندگی سنتور، مهدی الصاق از شهرستان شهرضا؛
در بخش موسیقی نواحی، فاروق خسروی از شهرستان پاوه؛ در بخش موسیقی پاپ و در قسمت آواز، مشترکاً اجرای میلاد قربانی هندخاله از رشت و محسن محمدقلی از قزوین؛
در قسمت آهنگسازی، سهیل زرین پور از سمنان؛
در بخش موسیقی کلاسیک و در قسمت نوازندگی، یاور عباسی نوازنده‌ی گیتار از سنندج و مبین دهقانیان پیانیست از کرج؛
و در بخش گروهی، گروه‌های ماه بانگ و ارغوان مشترکاً از تهران .
قابل توجه است اعضای هیئت داوران در پایان، جایزه‌ی ویژه‌ی این جشنواره را به گروه موسیقی صبا از استان هرمزگان اهدا کرد و جوایز نفیسی هم از سوی دبیرخانه‌ی این جشنواره به برگزیدگان سومین دوره‌ی جشنواره‌ی موسیقی نابینایان و کم‌بینایان کشور، «صدای سپیده»، اعطا شد
شایان ذکر است هیات بازبینی این جشنواره انور  رحیمی، عادل قصابی و اسعد فرجیان بودند.
در پایان ، انجمن نابینایان و کم بینایان شهرستان بانه ضمن تبریک   به برندگان این جشنواره و  عرض تشکر ویژه از همه شرکت کنندگان ارجمند در این مراسم، از تمامی نابینایان و کم بینایان کشور  انتظار دارد صادقانه انتقادات سازنده و پیشنهادات اصلاحی خود را از طریق رسانه مجازی یا به صورت کتبی به دبیرخانه ی این جشنواره  ارسال نمایند.
بدین وسیله مراتب سپاس خود را ازتلاش و زحمات ارزشمند و خالصانه ی  همه کسانی که این طی این مدت
برای برگزاری  جشنواره با این انجمن  همکاری داشتند بخصوص اعضای انجمن زنان ابراز  می کنیم. ازخداوند مهربان  برایتان دلی ازجنس بلور، به رنگ آسمان و وسعت دریا خواستاریم .
انجمن نابینایان و کم بینایان شهرستان بانه پنجم شهریور ماه ۱۳۹۵
http://www.blindngo.ir/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *